Slow Yogi Dynamisk Yoga
Her lærer du å undervise 3 ulike Slow Yogi Dynamisk Yoga -klasser. Disse er basert på tradisjonell Hatha Yoga og består av avspenning, asana, savasana, pranayama, meditasjon og mudra.
Dette er Yoga for folk flest, enkel, fysisk yoga som passer for de fleste. Yoga trenger ikke være avansert. De fleste har godt av å ta tempoet ned og jobbe mindre, med mer subtilt og forsiktig arbeide. Både for fysisk vedlikehold av kroppen, og for å forebygge eller motarbeide stress.
Avspenning, pusteøvelser og meditasjon er like viktig som yogastillingene.
I tillegg lærer du også om Chakra, de åtte yogiske lemmene og andre yogiske teknikker og konsepter.
Denne utdanningen er et fint sted å starte din reise som yogalærer. Den er en introduksjon, eller også påfyll for deg som allerede underviser yoga. Som yogalærer slutter man aldri å fordype seg videre. Yogaens verden er stor og vi blir aldri utlærte. Men her kan du starte, for å kunne undervise trygg yoga, og for å få et innblikk i yoga forbi asana. Yoga er så mye mer enn de fysiske stillingene. Namaste.
Utdanningen går over 5 helger/90 timer
Lærer : Jorunn Maria
Pris : 21 000kr inkludert kursmateriell.